ÖVRIGT / Speglar / Bordsspegel 12916127
*
nr 1291 6127
Bordsspegel
nysilver. Höjd: 33 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:18:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 11:43:48
1
300 kr
25/11 15:57:06
2
600 kr
25/11 20:01:16
3
400 kr
25/11 20:01:16
2
450 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:39
3
600 kr
25/11 20:01:39
2
600 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:52
3
700 kr
25/11 20:12:50
2
800 kr
25/11 20:13:32
3
Vinnande bud
25/11 20:14:08
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsspegel nysilver pläter speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:23
*
Bordsspegel
Läs om budbetjänten
nr 1291 6127
Bordsspegel
nysilver. Höjd: 33 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 11:43:48 | 1 | 300 kr |
25/11 15:57:06 | 2 | 600 kr |
25/11 20:01:16 | 3 | 400 kr |
25/11 20:01:16 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
25/11 20:01:39 | 3 | 600 kr |
25/11 20:01:39 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/11 20:01:52 | 3 | 700 kr |
25/11 20:12:50 | 2 | 800 kr |
25/11 20:13:32 | 3 | Vinnande bud |
25/11 20:14:08 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsspegel nysilver pläter speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:23